Автоматско пополнување на машина

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Шише пополнување Машинско -> Автоматско пополнување на машина
Ние сме техничко Taiwan Автоматско пополнување на машина производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Автоматско пополнување на машина
Автоматско пополнување на машина
Пријава Менувач пумпи наменета за да се справи со мал волумен полнење од вода- тенка да вискозен производи во прехранбената, хемиската, козметиката, медицината.

Карактеристики 1. Машина изградба опфатени со нерѓосувачки челик SUS # 304.
2. Liqid контакт делови Менувач Пумпа од нерѓосувачки челик SUS # 316.
3. Брза промена- текот дизајн за различна големина на шишето.
4. Mitsubishi Саладин контрола syster.
5. Дигитални LCD екран на допир и амбиент.
6. Не шише- нема пополнување сигурносниот уред.
7. Волуметриски пополнување систем со опрема пумпи управувано од AC мотори со инвертори.
8. Пополнување волумен спектар: 10~ 400 мл.
9. Брцнувајќи тип пополнување четката, без одлевање на ликвидни врз чисти шишиња и подвижни.
10. Пополнување млазницата држи уредот и замав собранието со огромен електромагнетниот вентил.
11. Еден воздух компресор со фен е потребно да се биде подготвен од страна на корисникот.
12. Фотоелемент сензори.
Опции 1. Активатор со променлива брзина на AC мотор за мешање на течност.
2. Течни исхрана пумпа со штанд.
3. Производ хранење возврат маса (со дијаметар од 650 / 800 / 1000 мм)
4. Безбедност покрие со блокирам систем.
Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Автоматско пополнување на машина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano