Индукција капа sealer

Вие сте тука: Насловна -> производи -> Фолија запечатување машина -> Индукција капа sealer
Ние сме техничко Taiwan Индукција капа sealer производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот. Во зависност од стабилна инвестиција, чувствувате компетентност и добар по продажба на услуги, ние сме ни направи, како еден од водечките производители и извозници во оваа индустрија. Ние и ветуваме на квалитетни производи и конкурентна цена и за време на испорака за вас. Ние сме биле воспоставување на долгорочни бизнис со нашите клиенти. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Индукција капа sealer
Индукција капа sealer
Пријава
Индукција капа запечатување не е- контакт греење процес кој остварува херметичност на едно шише со капа која вклучува топлина- запечатува фолија лагер. Во повеќето апликации, packagers купување фолија наредени капи од капа снабдувач. На капа снабдувач обично ќе им препорачаат на најефикасен капа / лагер комбинација за вашиот производ да обезбеди подесувате докази, зачувување на свежината и да се спречи истекување.

Кога капа / лагер е ставен на шишето и шишето поминува под индуктор која емитира различни електро- магнетно поле. Како шише поминува под индуктор, на проводен алуминиумска фолија лагер почнува да се загрева до саканата температура. Содржината на шишето не е примен од страна на електро- магнетно поле, но печатот филм фолија лагер се загрева и спроведен врз усните на шише од индуктор. Кога ладење, печат филм создава врска со шишето резултира во запечатен производ.

Пријава за не- метал материјал стакло контејнери или пластични шишиња, како што се ABS, HDPE, ПЕНП, ПЕТ, PP, PS, PVC и др Особено применлива за храна, безалкохолни пијалаци, пијалаци, фармацевтската и хемиската индустрија.

Карактеристики
1. Запечатување на процесот е брз и ефикасен. Дури и таму е малку влага, мрсна нечистотија или прав нечистотијата на отворањето на шишето, тоа исто така може да ја запечати отворање ефективно.
2. Алуминиумска фолија автоматско откривање објект ќе испрати предупредување автоматски секогаш кога ќе се детектира дека не постои алуминиумска фолија во шише капаче да се спречи незапечатени производи тече производствена линија.
3. Тоа е безбедно во употреба. Опрема е натоварен со заштита поставувања за повеќе од електрични проток, преку електрични притисок, преоптоварување излез. фреквенција паѓа во 25- 50 kHz и е безопасен за човечкото тело.
4. Едноставен и лесен за употреба. Сите функции се јасно означени на екранот одбор, а тоа е корисна за да работат.
5. Модуларен компонента дизајн минимизира потребата од одржување.
6. Лесно прилагодување со едноставно копче подесување или различна големина на производот.
7. На IGBT / MOS- FET модул обезбедува висока ефикасност, намалување на потрошувачката на енергија и долг живот.
8. Погоден надворешниот дијаметар на пластични, винтови капа: 20mm~ 120 милиметри.
9. Висина на запечатување серпентина е прилагодлива, флексибилни за повеќето од шише висина.

Спецификации
Снабдување со електрична енергија и плафонски серпентина е монтиран на преносни количка за лесно мобилност од линија до линија.

Излезна моќност: 2000 вати
Кап Дијаметар: A: 20- 60 mm; B: 20- 120 mm
Генератор Тип: IGBT / MOS- FET
Моќ извор: 220V, 50/ 60Hz, 1 Фаза

Прашање Сега +Прашање Сега -
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Индукција капа sealer

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Italian, Italiano